Позитивний емоційний вплив
Емоційний розвиток дошкільника пов'язаний, насамперед, з появою в нього нових інтересів, мотивів і потреб.
Якщо малюк відвідує дитячий садок, то його емоційний становлення буде більш ефективним, так як він буде перебувати в суспільстві однолітків і разом з ними осягати нове, вчитися спілкуватися з ними.
Секрет виховання дошкільника за допомогою емоційного впливу полягає в тому, щоб не придушувати емоції дитини, а направляти їх у потрібне русло.
Емоційний вплив на дитину здійснюється наступними засобами: сюжетно-рольові ігри, психогімнастичні ігри, рухливі ігри, комунікативні ігри, ігри та завдання на розвиток довільності, ігри для розвитку уяви, ігрові вправи, мімічні етюди, прослуховування музики і обговорення її, читання казок і оповідань, знайомство з живописом.
В ході занять малюк буде переживати різні емоційні стани, буде намагатися говорити про те, що відчуває, познайомиться з досвідом таких же дітлахів, завдяки чому він стане краще розуміти себе і оточуючих.
Почуття, що виникають у дитини по відношенню до інших людей, переносяться їм і на персонажів художніх творів - казок, оповідань, вона співчуває нещастю Червоної Шапочки трохи менше, ніж реальному нещастя. Вона може знову і знову слухати одну й ту ж історію, але її почуття до персонажів від цього не слабшають, а стають навіть сильніше: дитина вживається в казку, починає сприймати її персонажів як знайомих і близьких. Вона ідентифікується з улюбленими персонажами, співчуває тим, хто потрапив у біду.
Особливе співчуття дитини викликають позитивні герої, але вона може пожаліти і лиходія, якщо тому доводиться вже дуже погано. Найчастіше, однак, діти обурюються вчинками негативних персонажів, прагнуть захистити від них улюбленого героя.
Позитивні емоції, такі як радість, задоволення, довіра, дають дітям відчуття безпеки та надійності. Завдяки цим емоціям діти відчувають, що в їхньому світі все гаразд, вони їм допомагають набувати нового досвіду і використовувати в повсякденному житті. Від інших емоцій їм погано, бо вони є предвісниками небезпеки та невдоволення. Гнів означає, що дитині трапилася перешкода. Сум призводить до зниження активності і дає час для того, щоб адаптуватися до втрати чи розчарування. Страх спонукає дітей до захисту. Тепло і ласка говорять дітям про те, що їх люблять і цінують.