На допомогу батькам. Що вам відомо про емоційний розвиток Вашої дитини? 

Дошкільний вік - яскрава, неповторна сторінка в житті кожної людини. Саме в цей період починається процес соціалізації, встановлюється зв'язок дитини з провідними сферами буття: світом людей, природи, предметним світом. Відбувається залучення до культури, до загальнолюдських цінностей. Закладається фундамент здоров'я. Дошкільна дитинство - час початкового становлення особистості, формування основ самосвідомості та індивідуальності дитини

В дошкільному віці процес пізнання у дитини відбувається емоційно-практичним шляхом. Кожен дошкільник - маленький дослідник, з радістю і здивуванням відкриває для себе навколишній світ. Дитина прагне до активної діяльності, і важливо не дати цьому прагненню згаснути, сприяти його подальшому розвитку. Чим повніше і різноманітніше дитяча діяльність, чим більше вона значима для дитини і відповідає його природі, тим успішніше йде його розвиток, реалізуються потенційні можливості і перші творчі прояви.

У дошкільному віці емоції відіграють велику роль у розвитку дитини: допомагають сприймати дійсність і реагувати на неї. Проявляючись у поведінці, вони інформують дорослого про те, що дитині подобається, дратує або засмучує його. Особливо це актуально в дитинстві, коли вербальне спілкування недоступно. У міру того, як дитина росте, його емоційний світ стає багатшим і різноманітнішим. Від базових емоцій (страху, радості та ін.) вона переходить до більш складної гами почуттів: радіє і гнівається, захоплюється і дивується, ревнує і сумує. Змінюється і зовнішній прояв емоцій. Це вже не немовля, яке плаче і від страху і від голоду.